“A mesterséges intelligencia veszélyes, ezért szabályozni kell”
Erről beszélt Washingtonban a kongresszus előtt Sam Altmann, a ChatGPT-t kifejlesztő Open AI főnöke. Közben kiderült: a ChatGPT jobban kereskedik részvényekkel, mint az emberek.
Erről beszélt Washingtonban a kongresszus előtt Sam Altmann, a ChatGPT-t kifejlesztő Open AI főnöke. Közben kiderült: a ChatGPT jobban kereskedik részvényekkel, mint az emberek.
Egyelőre úgy tűnik, nem vált ki egy radiológust a ChatGPT, bár több szempontból is lenyűgöző, amit elért – vagy érthetetlenül elbukott – egy ilyen vizsgán a chatbot.
Tom Hanks szerint várható volt, hogy a mesterséges intelligencia segítségével előbb-utóbb olyan színészeket láthatunk majd a vásznon új filmekben, akik már nem élnek.
22 másodperc alatt képes A nagy Gatsby című könyvben megtalálni egy módosított sort az Anthropic által fejlesztett Claude AI, ami elsősorban vállalati környezetben bizonyulhat majd hasznosnak, sok dokumentum gyors átvizsgálásában – de kérdésekre is válaszolni tud emellett.
Neil Tennant szerint az MI-ra inkább eszközként, mint konkurenciaként kellene tekinteni.
A vásárlók által adott termékértékelések arra szolgálnak, hogy segítsenek a leendő vevőknek dönteni. Mostanában viszont a mesterséges intelligencia is beavatkozik, sokszor megtévesztve a felhasználókat. A Firefox mögött álló Mozilla erre kínál megoldást.
Nem feltétlenül derűlátó a mesterséges intelligenciával kapcsolatban a 92 éves Warren Buffett, aki egy Einstein-idézetet is átköltött, hogy szemléltesse az MI és az atombomba feltalálása közötti párhuzamot.
Csak kapkodjuk a fejünket, mi mindenre képes a mesterséges intelligencia. A Google például játékok készítésére fogta be. Hogy milyen eredménnyel? Ezt ön is kipróbálhatja.
Mostanában minden a mesterséges intelligenciától hangos. Naponta derülnek ki az újabb bravúrok, miközben sokan már tartanak is ettől az előretöréstől. Logikusnak tűnhetne, hogy sokan féltik az állásukat a MI-től, egy felmérés azonban mást mutat.
Egy Microsoft-vezető arról nyilatkozott, hogy akár évi három frissítést is kaphat majd a Bing mögötti modell, ami azt is jelezheti, hogy ilyen gyakorisággal érkezhetnek majd új funkciók és képességek a keresőbe.
Betört az életünkbe a mesterséges intelligencia. A Duma Aktuál humoristáinak is megvannak a maguk történetei a hazudós ChatGPT-től a csetlő-botló virtuális banki alkalmazottakig. Persze tartson bárhol a technika, a hús-vér valóságot semmi sem múlhatja felül. Hadházi elmeséli a találkozását a tadzsik kötéltáncosból lett magánfuvarozóval, és az is kiderül, milyen az, amikor Litkai Gergely az amerikai éjszakában egy kubai sofőrrel énekli az Internacionálét.
A mesterséges intelligencia látványosan gyorsítja az ipari termelés digitalizációját és automatizálását. A gyorsan fejlődő technológia a gyártás más területein is terjed.
Az OpenAI, a mesterségesintelligencia-hullám beindítója egy izgalmas fejlesztést mutatott be, amelyik összekapcsolja a mesterséges intelligenciát és a 3D modellezést.
A Microsoft nem elégszik meg azzal, hogy mesterséges intelligenciával erősítette meg a Bing keresőt, hanem folyamatosan fejleszti is a lehetőségeket. Napokon belül érkezik egy olyan funkció a Bingbe, amelyre már nagyon vártak a felhasználók.
Az Európai Parlament új szabályozása értelmében egyebek mellett tilos lehet az emberek biztonságát veszélyeztető, például a tudatalatti vagy szándékosan manipulatív technikákat alkalmazó MI-rendszerek alkalmazása is.
Az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) és az amerikai Rice Egyetem kutatói egy olyan gépi látást fejlesztettek ki, ami képes bármilyen tükröződő felületből kamerát csinálni.
Pillanatok alatt végezhetünk bármiféle képesítés nélkül módosításokat a Google Fotók alkalmazás új funkciójával, a Magic Editorral, ami a mesterséges intelligenciával segít dolgokat áthelyezni vagy eltávolítani a képekről.
Kérésre professzionális vagy éppen humoros üzenetet tud faragni a felhasználók írásaiból a Google Üzenetekben debütáló, Magic Compose nevű új funkció, aminek a gyakorlati haszna egyelőre kérdéses.
A mesterséges intelligenciával készült képek azonosításához fejleszt egy hasznos segítséget a Google, ami hamarosan megjelenik majd a keresések képtalálatai között.
A Google a mesterséges intelligenciát hívja segítségül, hogy a felhasználók egyedi háttérképeket hozzanak létre az androidos eszközükön.